Focení s Katkou

Katku jsem poznal náhodou na jednom chatu. Napsal jsem jí, jestli by nechtěla něco nafotit, jelikož mi přišla sympatická. A ona, že prý zrovna někoho shání. Vyměníme si pár řádek a docela si rozumíme. Ukáže mi několik fotek a já se pochlubím s pár svými. Líbí se jí a všímá si, že mám nafocených sice spoustu lidí, ale nikoho ne zvlášť intenzivně. Tak říkám, že nějaké holky jsem kdysi oslovil, ale nikdo o to nestál. A zároveň nastíním svou představu o společném focení. Katka už ví, co si vezme na sebe a kde budeme fotit. To se mi vlastně líbí, aspoň nemusím nic vymýšlet:)

focení s modelkou 01 modelka foto 02 modelka Katka 03 fotky dívek

Za pár dnů jí napíšu, že zítřek by snad mohl být ideální. Souhlasí a asi hodinu se ještě bavíme na Skajpu, nejprve o místě setkání a pak o různých fotkách a fotografech, na které si posíláme odkazy a docela se v tom shodujeme. Druhý den se sejdeme v Praze v 18:30 a za hodinu a půl už máme nafoceno:)

focení v Praze focení holky 06 holka na lodi modelka v Praze

Nejprve je to takové rozpačité, protože nikdo neví, co od toho druhého může čekat, jestli se Katka neurazí, když uslyší mé připomínky nebo jestli nemá Emanuel ještě nějaký vedlejší záměr, který by byl silnější než fotografování:-) Přiznám, že se to ve mě trochu mísilo;), ale v první řadě jsem chtěl udělat pěkné a kvalitní fotky. Vybírali jsme místa, zkoušeli pózy (já musel vypadat asi taky zajímavě;), na dálku jsem hýbal s Katčinýma rukama, nohama, hlavou a taky jsem kýval svou hlavou, že to furt není ono a pak taky, že to je přesně vono a ať takhle ještě chvíli vydrží, abych měl víc záběrů a křičel jsem, jak je to výborný! Snad mi v tom vzruchu bylo rozumět:)

Kateřina Lišková modelka u vody modelka v Praze fotky dívek

Když jsme toho měli dost, zašli jsme do nějaké pizzerie na pivo a jednu velkou pizzu. Katka byla trochu vyhládlá a zatímco já jsem hned u prvního kousku předvídal, že to nesníme, Katka měla opačný názor a po chvilce živého rozhovoru, jsme si pak jen všimli, že z talíře nápadně rychle zmizela její, o něco větší půlka:)

slečna v námořnickém holka na lodi v Praze portréty dívek

Ještě jsme se podívali na pár fotek ve foťáku a shodli jsme se, že focení proběhlo dobře a bavilo nás. Podepsali jsme jednoduchou dohodu o užití fotografií (model release), sice bych na tom nějak zásadně netrval, ale když jsem četl do jakých problémů se může nevinný fotograf dostat (např. rozezlená modelka požadující po fotografovi odstranění všech fotek s ní), tak přece jen člověk chce mít jistotu a na obou stranách ať je jasno.

Potom jsme spolu jeli ještě kousek metrem a ve Vysočanech se naše cesty rozdělily. Rozhodně jsem za tuto zkušenost rád a kdybyste někdo chtěl nafotit něco podobného, můžem se zkusit domluvit.. PS: Slůvko modelka používám spíše v obecnějším významu, byla by jí v tu chvíli kterákoliv žena pózující před objektivem;)
Další: Focení v přírodě | Lucie v Praze | Portréty lidí | Lidé v Praze


Komentáře | Foto Vejnar.com


© 2004-2023 Emanuel VEJNAR Fotografie