Dračí lodě v Lysé


V rámci akce Slavnosti Labe se v Lysé nad Labem konají i závody dračích lodí, které jsem si letos vzal do hledáčku a dokonce vyzkoušel na vlastní kůži. Do lodi jsem nastoupil v botech, které jsem však po zralé úvaze stihl sundat a hodit na břeh:) Nemusel jsem se tak obávat namočení a nohy mi posloužily jako šikovné vzpěry.. Dračí lodě na fb

dračí lodě 01 dračí lodě foto 02 dračí lodě 03 dračí lodě na Labi
dračí lodě fotky 05 dračí lodě 06 dračí lodě Labe 07 závody dračí lodě

Loď pluje opravdu rychle, takže cyklista na břehu jen tak tak stačí tempu 40ti rozpohybovaných rukou, dirigovaných soustavným bubnováním domorodce na přídi a nezbytným kormidelníkem střežícím směr na zádi.

dračí lodě foto dračí lodě 10 dračí lodě Lysá dračí lodě 12
dračí lodě 13 dračí lodě 14 dračí lodě 15 dračí lodě foto

Když jsme se blížili k cílové hladince, holčička přede mnou už toho měla asi dost a stáhla pádlo, takže jsem se mohl doširoka rozpřáhnout a využít veškerou svou sílu a odhodlání k předhonění soupeře..

dračí lodě na Labi dračí lodě Labe dračí lodě 19 dračí lodě 20

Máchal jsem pádlem jako s oživlou ploutví, voda nespoutaně cákala, diváci vzrušením kvíleli a děti okolo nadšeně poskakovaly, jelikož jsme se píď po píďi přibližovali ke konkurenční loďce, která nakonec neunesla naše vražedné tempo a jako raněný úhoř se proplazila cílem až pár loktů za námi. Byla to zajímavá zkušenost a pořadatelům patří můj dík;)

dračí lodě foto dračí lodě Lysá dračí lodě Labe
dračí lodě v Lysé dračí lodě 2012
Další: Fotografie Lysé n.L. | Muzejní noc Praha | Podzimní fotky


Komentáře | Fotky Vejnar.com


© 2004-2020 Emanuel VEJNAR Fotografie